Elektrik almak

ELEKTRİK ALMAK

Babam, annemle tanışacağını bilmiyordu o gün. Babaannem işten dönen babama diyor ki falanca evde elektrik arızası varmış Recep, sen anlarsın hadi gidelim de bir hallediver. Babam da tamam deyip hadi çıkalım demiş.

Babaannem üstünü değiştir temiz bir şeyler giy demiş, babam da ‘anne elektrik işi bu niye temiz giyineyim’ deyince babaannem de çaktırmadan onu ikna etmeye çalışmış. Babam da bu ısrar karşısında ‘sanki kız istemeye gidiyoruz anne’ demiş ve zorla giymiş.

Babam evlenmek istemiyormuş o yıllarda. Babaannem kiminle tanıştırmaya kalksa istemiyorum evlenmek diyormuş. Babaannem de çaresizce gösteremediği kızları reddeden babamı bir arıza olayı ile annemin evine götürüyor.

Babam eve giriyor, oturuyorlar. Babam kim olduklarını bile bilmiyor ev halkının. Bakıyor göz ucuyla evde bir arıza falan göremiyor. Derken annem içeri giriyor ve çay getiriyor. Annemde muzip bir utangaçlık. Babam anneme çakılı kalıyor, çayı alırken bacağına döküyor.

Babam bağırmamak için tüm erkekliğini koyuyor ortaya. Annemse donup kalıyor ve içeri kaçıyor bez bile getiremiyor utancından.
Babam toparlanınca olayı anlıyor, babaanneme kızgın ve gülümser bir bakış atıyor 🙂 gençler konuşmak isterlerse mutfağa geçsinler deniyor

Babam mutfağa geçiyor ardından annem geliyor. Görücü usulü mü yoksa doğal bir aşk hikayesi midir nedir anlayamadığım şekilde birbirlerine aşık oluyorlar.

Sene 1993 haziranda evleniyorlar ve elektrik almak deyimi bence ilk olarak annemle babamın tanışma hikayesinde cereyan ediyor.
Babam 2007 haziranda, tam 14 yıl sonra vefat ediyor. Annem halen daha sevgili eşinin bacağına düşürdüğü çay bardağını bugün dahi vitrinde saklıyor…

Güzel annemin benimle gece yarıları dertleşirken anlattığı bu hikayeyi sizlerle paylaşmak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kaynak: -rastvegas

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir